SKO – Konkurs „Moja moneta – orzeł, czy reszka?”

      Możliwość komentowania SKO – Konkurs „Moja moneta – orzeł, czy reszka?” została wyłączona

W przedostatni dzień ferii została przekazana na ręce Opiekuna SKO Pani Zdzisławy Zoń oraz ucznia Krzysztofa Biernata autora zwycięskiej pracy – nagroda dla szkoły – kamera cyfrowa – za zajęcie I miejsca i zdobycie tytułu „NAJLEPSZA SZKOŁA SKO 2011” w ubiegłorocznym konkursie „Skarbonka – mój pierwszy bank”.
W tym dniu odbyły się także w naszej szkole warsztaty ceramiczne będące I etapem konkursu pt. „Moja moneta – orzeł, czy reszka?” zorganizowanego dla członków SKO przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. Warsztaty ceramiczne prowadziła rzeźbiarka Pani Elżbieta Zając-Zbrożek w obecności przedstawiciela banku Pani Lidii Bugajskiej oraz szkolonego opiekuna SKO Pani Zdzisławy Zoń. Było to niezapomniane przeżycie dla małych artystów. Najpierw musieli „wyrzeźbić” w glinie negatywy monet. Następnie negatywy zostały zalane gipsem. Wkrótce monety gipsowe były gotowe. Każda z nich miała swój niepowtarzalny wzór, dlatego bardzo trudno było wybrać cztery – zgodnie z regulaminem. Ostatecznie Komisja zakwalifikowała do II etapu monety następujących uczniów: Anny Hybel, Anny Liptak, Stanisławy Michałek i Artura Kotlarza. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w II etapie – eliminacjach międzyszkolnych konkursu, w których wezmą udział drużyny z całego powiatu limanowskiego.