Dzień Dziecka 2012

      Możliwość komentowania Dzień Dziecka 2012 została wyłączona

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 2 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza dla uczniów. Na dzieci w tym dniu czekało wiele atrakcji, które zapewnili im zaproszeni goście.
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Siekierczyny zorganizowali pokaz dla uczniów. Młodym uczestnikom pokazu strażacy opowiadali o funkcjonowaniu straży, sprzęcie i zagrożeniach pożarowych. Zaprezentowano wyposażenie strażaka, a także dumę naszej jednostki czyli samochód gaśniczy, wszyscy zainteresowani mogli poznać nowoczesne wyposażenie samochodu strażackiego. Strażacy przeprowadzili także pokazową akcję gaśniczą przy użyciu samochodu gaśniczego, zademonstrowali również jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Sami uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.
Dzięki staraniom Pana Marka Boruckiego z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu do szkoły zawitało mobilne miasteczko ruchu drogowego – kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. Wszyscy, którzy chcieli mogli nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności, ale również przygotować się do uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym, jako piesi i rowerzyści. Dzięki treningom młodzi ludzie nabrali wprawy i pewności siebie, co z pewnością przyda im się w trudnych sytuacjach drogowych. Dzieci mogły podszkolić się z jazdy na dwóch kółkach, poćwiczyć wszystkie manewry, sprawdzić się ze znajomości znaków drogowych i zdobyć kartę rowerową.
Kolejną atrakcją było spotkanie z policjantem – naszym dzielnicowym: asp. Tomaszem Dyrkiem. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wakacje. Pamiętajmy! Każdy, kto ma choć mały element odblaskowy przy plecaku, czy rowerze, jest bardziej widoczny dla kierowcy, a zatem bardziej bezpieczny. Policjanci zademonstrowali dzieciom radiowóz policyjny. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały radiowóz testując go na różne sposoby.
Smakołykowe atrakcje dla dzieci w tym dniu zapewnili: Rada Rodziców, Caritas Parafialny, Pani Lidia Wyżycka i producent soków TYMBARK-MWS Sp. z o.o. S.K.A. za co wszystkim dziękujemy. Podziękowania składamy Dyrekcji Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu za udostępnienie nam mobilnego miasteczka ruchu drogowego.
Dziękujemy również strażakom OSP Siekierczyna z Naczelnikiem Rafałem Boruckim , radnemu Panu Markowi Boruckiemu, sołtysowi wsi Panu Tomaszowi Pałce za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole.
To był jeden z fajniejszych dni.