Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 14 października jest świętem wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W naszej szkole był to dzień szczególnie uroczysty, ponieważ uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Stanisławy Boruckiej zaprezentowały program artystyczny, a uczniowie starszych klas zapewnili swoich młodszych kolegów, że nauka w szkole jest samą przyjemnością, i że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że będą pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i godnie reprezentować swoją szkołę.

Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor mgr Józefa Setlak dokonała pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia, pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia i upominki.

Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zostali również uroczyście przyjęci do Szkolnej Kasy Oszczędności. Pani Zdzisława Zoń wręczyła każdemu uczniowi książeczkę SKO z wymaganym wkładem, ufundowanym przez Opiekuna SKO oraz obdarowała ich upominkami ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Limanowej Uradowane dzieci przyrzekły, że będą systematycznie oszczędzać w SKO. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

W tym dniu pamiętano również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Z tej to okazji Samorząd Szkolny z grupą uczniów z klas starszych, pod kierunkiem opiekuna samorządu Pani mgr Małgorzaty Koszyk, przygotował akademię, aby podziękować wszystkim, którzy dbają o właściwą edukację uczniów naszej szkoły. Życzenia dla pracowników naszej szkoły na ręce pani dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Biedroń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *