Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

      Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów została wyłączona

Dzień 14 października jest świętem wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W naszej szkole był to dzień szczególnie uroczysty, ponieważ uczniowie klasy I szkoły podstawowej zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Stanisławy Boruckiej zaprezentowały program artystyczny, a uczniowie starszych klas zapewnili swoich młodszych kolegów, że nauka w szkole jest samą przyjemnością, i że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że będą pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i godnie reprezentować swoją szkołę.

Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor mgr Józefa Setlak dokonała pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia, pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia i upominki.

Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zostali również uroczyście przyjęci do Szkolnej Kasy Oszczędności. Pani Zdzisława Zoń wręczyła każdemu uczniowi książeczkę SKO z wymaganym wkładem, ufundowanym przez Opiekuna SKO oraz obdarowała ich upominkami ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Limanowej Uradowane dzieci przyrzekły, że będą systematycznie oszczędzać w SKO. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

W tym dniu pamiętano również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Z tej to okazji Samorząd Szkolny z grupą uczniów z klas starszych, pod kierunkiem opiekuna samorządu Pani mgr Małgorzaty Koszyk, przygotował akademię, aby podziękować wszystkim, którzy dbają o właściwą edukację uczniów naszej szkoły. Życzenia dla pracowników naszej szkoły na ręce pani dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Biedroń.