Konkurs ,,Odblaskowa Szkoła”

      Możliwość komentowania Konkurs ,,Odblaskowa Szkoła” została wyłączona

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Organizatorem konkursu są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podjęliśmy wiele działań, by wyposażyć uczniów w wiadomości, umiejętności i nawyki niezbędne do bezpiecznego zachowania się na drogach, aby zmniejszyć skalę wypadków i promować bezpieczeństwo. Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Komendą Powiatową Policji w Limanowej i Ochotniczą Strażą Pożarną w Siekierczynie. W związku z tym, co roku do szkoły przyjeżdża mobilne miasteczko ruchu drogowego – kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego, praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz do nauki jazdy na rowerze. Wszyscy, którzy chcieli, mogli nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności, ale również przygotować się do uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym, jako piesi i rowerzyści. Dzięki treningom młodzi ludzie nabierają wprawy i pewności siebie, co zapewne przyda im się w trudnych sytuacjach drogowych. Dzieci mogły podszkolić się z jazdy na dwóch kółkach, poćwiczyć wszystkie manewry, sprawdzić się ze znajomości znaków drogowych i zdobyć kartę rowerową.