Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

      Możliwość komentowania Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole została wyłączona

W niedzielne popołudnie 6 grudnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość środowiskowa. Społeczność uczniowska klas I- III, dzieci dwóch oddziałów przedszkolnych oraz małe dzieci pozaszkolne zostały zaproszone, aby spotkać się ze świętym Mikołajem. Wszyscy dobrze wiedzą, iż święty Mikołaj pragnął nade wszystko, by ludzie byli szczęśliwi. Przez całe życie pomagał biednym, a czynił to w sposób tak dyskretny, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub pod poduszką. Chociaż w zamian dobroczyńca nie oczekiwał nawet dobrego słowa, wieść o jego szlachetnych uczynkach rozeszła się po świecie lotem błyskawicy. Wkrótce duchowny został biskupem, a gdy dopełniły się jego dni życia – świętym. Jako święty Mikołaj stał się patronem wielu profesji, bo tak szczodrego opiekuna chcieli mieć wszyscy.
Oczywiście wiadomo, że najbardziej kochają go dzieci, dlatego święty Mikołaj jest przede wszystkim ich patronem i świętym najbardziej przez nie ukochanym.

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci z klasy drugiej z wychowawcą mgr inż. Zdzisławą Zoń i mgr Moniką Płachta przygotowały występ artystyczny. Gdy tylko Mikołaj z aniołami wszedł do pięknie udekorowanej sali, na buziach dzieci pojawiło się zaskoczenie, zdziwienie, a przede wszystkim ogromna radość.
Wszyscy przywitali Mikołaja ogromnymi brawami. Również dyrektor szkoły mgr Józefa Setlak serdecznie powitała Mikołaja, wszystkie dzieci, zebranych gości, rodziców, przedstawicieli klasowych rad rodziców oraz nauczycieli.
Nastąpił najbardziej oczekiwany moment rozdawania prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę, mogło też porozmawiać z Mikołajem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Chwile spędzone w szkole wywołały wiele przeżyć i wrażeń nie tylko tym najmniejszym, ale także rodzicom i wychowawcom klas. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy w naszej szkole przeżyć razem dziećmi niezwykłe chwile. Wszystkie dzieci zaprosiły Mikołaja na kolejne spotkanie za rok.
Serdeczne podziękowania kierujemy do przedstawicieli klasowych rad rodziców oddziałów przedszkolnych przy naszej szkole, wychowawców klas, rodziców i wszystkich, którzy włączyli się w organizację uroczystości.
Zobacz album zdjęć z tego wydarzenia.