Wycieczka do Kopalni Soli „BOCHNIA”

      Możliwość komentowania Wycieczka do Kopalni Soli „BOCHNIA” została wyłączona

W dniach 27 – 28 września 2016r. uczniowie klasy trzeciej wraz z kolegami z innych klas byli na wycieczce w Kopalni Soli „BOCHNIA” z pobytem nocnym. Tylko na takiej głębokości, w zabytkowych podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania kopalni. Odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, przeniósł nas w odległe stulecia. Wędrując podziemnymi korytarzami spotykaliśmy zakonników i górników ze średniowiecza. Dzięki animacjom, przestrzennym słuchowiskom i interaktywnym prezentacjom „uczestniczyliśmy” w normalnym życiu kopalni.
Noc spędziliśmy w niezwykłej scenerii Komory Ważyn, która znajduje się 250 m pod ziemią, gdzie również mogliśmy korzystać z wielu atrakcji takich jak podziemne boisko sportowe, dyskoteka, projekcja filmu w podziemnym kinie czy przejazd kolejką.
Następnego dnia po obfitym śniadaniu i udaliśmy się do Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedzaliśmy wspaniały Zamek Kmitów i Lubomirskich.
Wróciliśmy do Siekierczyny zmęczeni lecz pełni wrażeń.