Wigilijne spotkanie

      Możliwość komentowania Wigilijne spotkanie została wyłączona

W dniu 21 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie całej społeczności szkolnej, przedstawicieli rady rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi.
Tradycyjne dzielenie się opłatkiem poprzedzone było uroczystą akademią poświęconą tradycjom i obrzędom związanym ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy IV przedstawili w części artystycznej nie tylko znane polskie kolędy, ale także omówili pochodzenie i znaczenie najważniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Na uwagę zasługiwała oprawa muzyczna kolęd, która była wykonana przez samych uczniów – flecistkę – Małgorzatę Hybel, uczennicę klasy V oraz akordeonistów – Kamila Pałkę, ucznia klasy IV i Gracjana Daniela, ucznia klasy V. Nasi szkolni muzycy oczarowali wszystkich piękną grą na instrumentach oraz akompaniamentem przy śpiewie kolęd. Po tych występach Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i w imieniu rady rodziców zaprosiła wszystkich zebranych na wigilijny obiad. Poczęstunek poprzedzono odczytaniem fragmentów Ewangelii św. Łukasza, ukazujących narodzenie Pana Jezusa, a potem podzielono się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Po spożyciu wigilijnych potraw wspólnie kolędowano. W ten sposób cała społeczność naszej szkoły wkroczyła w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowania składamy radzie rodziców naszej szkoły za pracę, zaangażowanie i ufundowanie potraw wigilijnych całej społeczności szkolnej.