„Ortograficzny” sukces naszej uczennicy – Martyny Hybel

      Możliwość komentowania „Ortograficzny” sukces naszej uczennicy – Martyny Hybel została wyłączona

W dniu 4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Pisarzowej odbył się już IV Gminny Turniej Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych, należących do gminy Limanowa.

O miano ,,Mistrza ortografii” rywalizowało dziesięcioro uczniów, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Limanowa. Pisząc dyktando, trzeba było wykazać się biegłą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. W tym roku tekst dyktanda zatytułowanego – „Wśród ksiąg, książek, książeczek – słów kilka o wartościowej lekturze”, nawiązywał do wędrówki po różnych ciekawych książkach, wśród których pojawiły się nie tylko tytuły lektur szkolnych.

Pierwsze miejsce, a tym samym tytuł „Mistrza ortografii” zdobyła Matyna Hybel, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie. Po ogłoszeniu wyników przedstawiciele władz gminy – pan Marian Mąka Zastępca Wójta Gminy Limanowa Mąka oraz pani Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej złożyli gratulacje i wręczyli nagrody książkowe.

Warto wspomnieć, że jest to już drugi taki sukces naszych uczniów, gdyż w 2014 roku na I Gminnym Turnieju Ortograficznym również I miejsce przypadło naszej uczennicy – Brygidzie Włodarczyk.

Gratulujemy Martynie Hybel i życzymy kolejnych sukcesów w dalszym pokonywaniu ortograficznych zawiłości.