Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej.

      Możliwość komentowania Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej. została wyłączona

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni Marii Zoń uczestniczyli w I edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej ,,Bieg po zdrowie”. Wdrożeniem programu na terenie powiatu limanowskiego zajmował się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej.

Na realizację programu przeznaczono 6 godzin zajęć lekcyjnych z uczniami i 2 godziny na spotkania z rodzicami. Podstawą całego cyklu było przygotowanie przez uczniów czterech zadań, które dotyczyły różnych aspektów problemu uzależnienia nikotynowego oraz prewencji w tym zakresie.
Zarówno uczniowie jak i ich rodzice do zadań przystąpili z wielkim entuzjazmem i wykazali się dużą pomysłowością w ich realizacji.

Na zakończenie programu klasa IV przygotowała przedstawienie pt: ,,Papierosy to trucizna”, które oglądnęła cała społeczność szkolna, przedstawiciele rodziców oraz panie ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Limanowej.
Po przedstawieniu zorganizowano na korytarzu szkolnym wystawkę prac uczniowskich i hasła reklamowe o szkodliwości palenia papierosów.

Dodatkowo dwie uczennice klasy IV opracowały prezentację multimedialną promującą modę na niepalenie. Prezentacja zostanie przedstawiona uczniom klasy V i VI na zajęciach z wychowawcą.