Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

      Możliwość komentowania Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 została wyłączona

W poniedziałek 4 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Rano o godzinie 8:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie nauczyciele, rodzice i dzieci uczestniczyli we mszy św. na rozpoczęcie nowego roku. Następnie o godzinie 9:00 w szkole miała miejsce uroczysta akademia poświęcona 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji Rosji sowieckiej na Polskę. Uczniowie klas V-VII zaprezentowali z tej okazji część artystyczną upamiętniającą bohaterstwo Polaków i te dramatyczne wydarzenia historyczne, które zapisały się na kartach dziejów naszej Ojczyzny.

W drugiej części akademii radośnie powitano nowy rok szkolny 2017/2018 i wierszem oraz piosenką pożegnano wakacje. Szczególnie ciepło powitano pierwszoklasistów oraz dzieci, które po raz pierwszy zjawiły sie w szkole. Po tej części głos zabrała Pani dyrektor, która także ciepło powitała wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przypomniała o zmianach w szkole w nowym roku szkolnym. Przedstawiła zebranym nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Radośnie zachęcała wszystkich do wytrwałej i owocnej pracy w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2017/2018. Po akademii wszyscy uczniowie udali sie do klas na spotkanie z wychowawcami. Tam omówiono i przypomniano zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do i ze szkoły.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i rodzicom życzymy sukcesów, samych radosnych i pogodnych dni w nowym roku szkolnym.