Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „U nas jest taki obyczaj…”

      Możliwość komentowania Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „U nas jest taki obyczaj…” została wyłączona

Uczniowie naszej szkoły brali udział w słowacko – polskim konkursie plastycznym „U nas jest taki obyczaj..” skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu powiatu limanowskiego . Organizatorem konkursu była Biblioteka Orawska Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy plastycznej odnoszącej się do motywów z lokalnych baśni ludowych lub regionalnych tradycji i zwyczajów.
Nagrody przyznawała Komisja z Dolnego Kubina. W pierwszej kategorii wiekowej (6-10 lat) nagrodzono 5 osób, w tym uczennicę naszej szkoły Alicję Hebda, która zajęła 3. miejsce w tym konkursie – jako jedyna z Polski.
Konkurs jest częścią mikroprojektu Transgraniczna spójność kulturalna. Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Serdecznie gratulujemy Ali osiągniętego sukcesu.