„Wigilijne spotkania klasowe”

      Możliwość komentowania „Wigilijne spotkania klasowe” została wyłączona

Jak co roku, również 22 grudnia 2017 roku, w naszej szkole odbyły się tradycyjne wigilie klasowe. Te świąteczne spotkania poprzedziła akademia poświęcona tradycjom i zwyczajom związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uczniowie kasy siódmej przygotowali część artystyczną w formie krótkiej inscenizacji. Przedstawiono scenkę z współczesnego życia, w której ukazano przygotowania do Wigilii, poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia. I to stało się punktem wyjścia do ukazania oraz wyjaśnienia zwyczajów bożonarodzeniowych oraz omówienia symboliki dotyczącej  tych świąt. Po występie uczniowie klasy siódmej złożyli wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia , po których wspólnie wszyscy zebrani śpiewali kolędy przy akompaniamencie flecistki, uczennicy klasy szóstej – Małgorzaty Hybel oraz akordeonistów: Kamila Pałki, ucznia klasy piątej i Gracjana Daniela, ucznia klasy szóstej. Na zakończenia Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia nauczycielom, pracownikom i przede wszystkim uczniom. Następnie wszyscy zebrani udali się do klas ze swoimi wychowawcami, by tam w duchu polskiej tradycji odczytać fragmenty Ewangelii św. Łukasza, mówiącej o  narodzinach Pana Jezusa oraz połamać się opłatkiem i kolędami powitać Bożą Dziecinę.

W atmosferze radości i wzajemnej życzliwości cała społeczność szkolna weszła w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.