Sukcesy Grupy Kolędniczej 2018

      Możliwość komentowania Sukcesy Grupy Kolędniczej 2018 została wyłączona

7 stycznia 2018 r. w świetlicy w Starej Wsi odbył się XXII Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Limanowa. Jak zawsze miał charakter konkursu. Podczas tegorocznej edycji wystąpiło 8 grup dziecięcych, 2 młodzieżowe oraz 3 grupy dorosłe.
Przegląd rozpoczął Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który powitał przybyłych gości i wszystkich uczestników, życząc im udanych występów oraz kwalifikacji na dalsze etapy kolędowania.
Występy oceniała Komisja w składzie: Magdalena Kroh – etnograf, Marta Smólczyńska – etnolog z MCK „Sokół” w Nowym Sączu i Aleksander Smaga – muzyk z MCK „Sokół” w Nowym Sączu.
Nasi kolędnicy zajęli I miejsce – otrzymali wysoką nagrodę pieniężną i zakwalifikowali się na Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie ta Turoniowi”, który odbył się 20 stycznia 2018 r. w Kasince Małej.
Wszystkie grupy kolędnicze które tam występowały prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Zachwycały stroje, gra aktorska i śpiew. Faworytów było wielu. Nasi kolędnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli III miejsce. W tegorocznym przeglądzie brała udział Grupa Kolędnicza z Gwiazdą w składzie: Łukasz Król, Filip Król, Gracjan Daniel, Ernest Król, Kamil Pałka, Michał Pałka , Maciej Biernat, oraz Fabian Daniel.
Grupę Kolędniczą przygotowały panie: Zdzisława Zoń i Monika Płachta.