Wycieczka klas 0-I do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj”

      Możliwość komentowania Wycieczka klas 0-I do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” została wyłączona

23 maja 2018 r. uczniowie klas 0a, 0b oraz klasy I wraz z wychowawcami i rodzicami pojechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” w Kobyłczynie.

W drodze do gospodarstwa udaliśmy się na lotnisko w Łososinie Dolnej. Dzieci uczestniczyły w prelekcji przeprowadzonej przez pilotów na temat historii lotniska, samolotów i szybowców. Dużą atrakcją dla nich była możliwość wejścia do samolotu na fotel pilota. Dzieci z zachwytem oglądały startujące i lądujące samoloty, miały też okazję obserwować karmienie danieli hodowanych na zapleczu lotniska.

Jadąc do gospodarstwa udaliśmy się także nad Jezioro Rożnowskie, gdzie dzieci przepłynęły promem. Przeprawa ta dostarczyła im wiele radości.
Później przejechaliśmy do tłoczni soków, tam wszyscy mieli możliwość degustacji różnych soków.
Z bagażem wrażeń dotarliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj ” w Kobyłczynie. Dzieci dowiedziały się o tym gospodarstwie i wsi, wzięły udział w zajęciach warsztatowych „Od łanu zboża do bochenka chleba”, spacerowały leśną ścieżyną do sadu. Bawiły się na placu zabaw. Miały okazję karmić króliki i kózkę. Po wielu przygodach dzieci zajadały pyszny obiad. Wiele radości i pozytywnych emocji dostarczyła im jazda na kucykach.
Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do swoich domów.