JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ 2019

      Możliwość komentowania JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ 2019 została wyłączona

W lutym klasa druga uczestniczyła w programie nauki jazdy na nartach pod nazwą ,,JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” realizowanego przez Gminę Limanowa przy współfinansowaniu Urzędu Marszałkowkiego Województwa Małopolskiego. Celem projektu jest promowanie bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich, jazdę w kasku oraz poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych. Realizacja programu ma przyczynić się do upowszechniania kultury fizycznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu. W zajęciach wzięło udział 210 drugoklasistów z terenu gminy Limanowa. W ramach programu dzieci miały zapewnionych 16 godzin nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dowóz, sprzęt oraz opiekę nauczycieli w trakcie przejazdu oraz pobytu na stoku. Zajęcia odbywały się na stacji narciarskiej Limanowa – Ski, gdzie uczniowie rozwijali podstawowe umiejętności jazdy na nartach, poprawiali kondycję oraz poznawali zasady bezpiecznego zachowania się na stoku.
Na zakończenie zajęć, uczestnicy otrzymali od Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające udział w projekcie, które wręczyła im Pani Edyta Król – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół oraz medale i czekolady od pracowników stacji narciarskiej Limanowa – Ski. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji i radości. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy potrafi już jeździć na nartach.

Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Limanowa za przystąpienie do realizacji projektu „Jeżdżę z głową” i umożliwienie dzieciom nauki jazdy na nartach.