Dzień Bezpiecznego Internetu

      Możliwość komentowania Dzień Bezpiecznego Internetu została wyłączona

W miesiącu lutym w nasza szkoła brała udział w projekcie w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W ramach DBI w naszej szkole w miesiącu lutym podjęto inicjatywy:
1. Odbyły się lekcje we wszystkich klasach 1 – 8 związane z poznawaniem zasad bezpieczeństwa w sieci.
2. Na korytarzu wykonano gazetkę tematyczną dla uczniów i ich rodziców.
3. Przeprowadzono konkurs plastyczny o bezpieczeństwie w sieci, a nagrodzone prace uczniów zaprezentowano na korytarzu w szkole.
4. Na apelu uczniowie zaprezentowali przygotowane z tej okazji przedstawienie dotyczące zagrożeń w sieci.
5. Wszystkie działania opisane i udokumentowane na zdjęciach zamieszczono na stronie internetowej szkoły.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu.