Kolędowania nadszedł czas…

      Możliwość komentowania Kolędowania nadszedł czas… została wyłączona

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”. Tymi słowami rozpoczęliśmy ŚWIĄTECZNY CZAS w naszej szkole. Coroczne celebrowanie narodzin Bożego Dzieciątka to jedno z najbardziej uroczystych chwil, bo właśnie wtedy Jezus, który przyszedł na świat w Betlejemskim żłóbku, stał się największą nadzieją i miłością nas wszystkich.
Dyrektor Szkoły Pani Józefa Setlak serdecznie powitała zebranych gości: Pana Jana Skrzekuta – Wójta Gminy Limanowa, Panią Edytę Król – Dyrektora GZOS Limanowa, Ks. Prałata Stanisława Kozę, Ks. Kazimierza Matusika – Proboszcza naszej parafii, Panią Barbarę Biedroń – przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawicieli Rady Rodziców, wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Wprowadzeniem do uroczystości był taniec aniołów. Ten zjawiskowy układ taneczny przedstawiły uczennice klasy V. Wykonaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka, przygaszone światło oraz piękne stroje, mające przypominać świecące skrzydła. Wszyscy z zachwytem oglądali występ, który przeniósł widzów w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie nasi szkolni aktorzy przedstawili istotę zbliżających się świąt oraz odpowiedzieli na bardzo ważne pytanie: „Dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia?” Ukazali zwyczaje, które mają swoją wieloletnią tradycjęi głęboko ukryte znaczenie. Przybył także Mikołaj ze swoim pomocnikiem i ku wielkiemu zaskoczeniu nawet „sypnęło” śniegiem.

Gdy Bóg się rodzi i moc truchleje najważniejsze jest to, co się w naszych sercach dzieje…”. To właśnie te słowa stały się przesłaniem skierowanym do wszystkich. Aktorzy, z sercami w rękach, zaśpiewali świąteczną piosenkę jednocześnie składając życzenia.
Występ dzieci przygotowany pod kierunkiem Ks. Kazimierza Matusika i Pani Wiolety Setlak-Wojtas otrzymał wielki aplauz.
W uroczysty nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprawiły wszystkich okolicznościowe życzenia i drobne prezenty dla całej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor, niezmiernie wzruszona, serdecznie podziękowała dzieciom za ich występ. Nawiązała do słów, które zabrzmiały podczas akademii: „Podajmy sobie ręce, przekażmy miłość serc. Niech wigilijny wieczór rozbłyśnie w świetle świec. Nie kłóćmy się, nie krzyczmy, nie gońmy byle gdzie! Bo w ten spokojny wieczór Pan Jezus rodzi się! Niech dom nasz będzie domem. Niech każdy w nim miejsce ma. Niech wiara, miłość i pamięć na wieki już tutaj trwa”!
Po tych pięknych słowach nadszedł czas na zabranie głosu przez Pana Jana Skrzekuta – Wójta Gminy Limanowa, który przekazał wiele ciepłych i serdecznych słów pod adresem uczniów, nauczycieli i całej szkoły.

Po części artystycznej odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Każda klasa przygotowała jeden utwór i zaprezentowała go na scenie. Nie obyło się bez pięknych strojów, rekwizytów oraz gry na różnych instrumentach. W kategorii wiekowej 0- III wygrał oddział przedszkolny 0b, natomiast w starszej grupie klasa VI, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nie było jednak przegranych, gdyż każdy oddział klasowy otrzymał nagrodę. Jak się okazało: „Śpiewać każdy może…”.

Nastrój świąteczny panował także podczas Wigilii Szkolnej, przygotowanej dzięki pomocy rodziców. Na stołach gościły tradycyjne potrawy wigilijne. Uczniowie podtrzymali tradycję łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. To był niezapomniany dzień, „(…) w którym wszyscy wszystkim ślą życzenia…”.

Uroczystość szkolna stała się także uroczystością środowiskową. Magiczną atmosferę czuć było tuż przed świętami w naszym Kościele parafialnym. Swój występ uczniowie zaprezentowali na niedzielnej Mszy Świętej, dzieląc się jednocześnie radością z narodzin Dzieciątka Jezus. Wszyscy jesteśmy przecież Wielką Rodziną.
Dziękujemy Wszystkim za każdy gest życzliwości.