Europejski Dzień Języków Obcych

      Możliwość komentowania Europejski Dzień Języków Obcych została wyłączona

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła również wzięła w nim udział. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję gromadzić widzę na temat krajów Europy, wziąć udział w Quiz na temat EDJ, grać w grę planszową dotyczącą flag państw europejskich oraz poznać hymny i godła innych państw Europy. Ponadto uczniowie wykonali piękne plakaty, które wraz z flagami ozdabiały naszą szkołę. Europejski Dzień Języków miał formę konkursów i zagadek zrealizowanych w trakcie przerw, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat różnych krajów Europy oraz zapoznać się z najdłuższymi wyrazami w różnych językach i spróbować 'połamać sobie język’ czytając łamańce językowe.

Na lekcjach językach niemieckiego oraz angielskiego została przeprowadzona pogadanka na temat idei tego dnia, w jaki sposób jest on obchodzony w różnych stronach Europy. Uczniowie zapoznali się również z krótkim filmem nt. różnorodności języków europejskich, podobieństw i różnic między nimi, poznali również, z czego słyną niektóre kraje europejskie, dzielili się własną wiedzą o innych krajach.

Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.