DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

      Możliwość komentowania DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE została wyłączona

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy, 1 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie było bardzo wesoło i głośno – obchodziliśmy Dzień Dziecka. Cała uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkoły i boisku szkolnym. Ten czas był długo oczekiwanym spotkaniem, zabawą, integracją.

Dzięki uprzejmości Panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie przed szkołą zjawił się samochód strażacki. Uczniowie uczestniczyli w pokazach organizowanych przez strażaków jak również uczniów naszej szkoły, którzy już wstąpili do strażackiej grupy młodzieżowej . Dzieci mogły założyć hełm strażacki, potrzymać węża z sikającą wodą, wejść i zobaczyć jak wygląda wóz strażacki od środka czy obejrzeć pokaz pracy nożyc hydraulicznych. Była to okazja do wspaniałej zabawy.

W organizację uroczystości włączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, którzy zadbali o wiele atrakcji dla każdego dziecka. Były rozgrywki w piłkę, malowanie twarzy, wizyta „Wielkiego pluszowego królika”, tańce, rozmowy. Nie zabrakło smakołyków, wspaniałego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców, lodów, które zafundowała pani Monika Smaga, ale przede wszystkim nie brakowało radości i uśmiechu. Każde dziecko na zakończenie świętowania otrzymało paczkę z upominkami, którą ufundowali: firma Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Pan Tomasz Pałka sołtys naszej wsi, Pan Marek Borucki radny naszej wsi. Firma TYMBARK ufundowała wszystkim dzieciom soczki.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości – Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie z Naczelnikiem OSP w Siekierczynie – Panem Rafałem Boruckim i strażakiem Panem Januszem Postrożnym, Firmie Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Firmie TYMBARK, Pani Monice Smaga, Radzie Rodziców, Panu radnemu, Panu sołtysowi, Pani dyrektor szkoły, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowanie za wspaniałą zabawę i radość, jaką sprawili naszym dzieciom w dniu ich święta.