Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Edukacyjnego „W Zielonym Gaju”

      Możliwość komentowania Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Edukacyjnego „W Zielonym Gaju” została wyłączona

Dnia 6 czerwca 2022 roku przedszkolaki pojechały na wycieczkę do miejscowości Jastrzębie nieopodal Łukowicy, aby zwiedzić gospodarstwo edukacyjne „W Zielonym Gaju”.
Pobyt w gospodarstwie zaczęły od spotkania ze zwierzętami w Mini zoo. Chętnie karmiły barany chlebem przygotowanym przez gospodynię panią Kasię oraz słuchały pogadanki na temat żywienia zwierząt i odpowiedniego zachowania się w stosunku do nich.
Dzieci mogły porównać życie na wsi „wczoraj i dziś” zwiedzając ponad stuletni dom, wyposażony w starodawne sprzęty domowe oraz rolnicze. Zobaczyły m.in. piec do pieczenia chleba, lampę naftową, żelazko z duszą, tarę, wagę, łóżko z siennikiem, kołyskę, drewnianą walizkę, buty drewniaki. Gospodarze zaprezentowali narzędzia i maszyny, jakich dawniej używano do pracy na roli i w gospodarstwie. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki na temat ich codziennej pracy.
Dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa w kowala, polegająca na przenoszeniu podkowy za pomocą kleszczy. Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach. Brały również udział w warsztatach „O pszczółkach słów kilka”, degustowały różne gatunki miodu oraz własnoręczne wytwarzały świeczki z wosku.
Wycieczka zakończyła się pysznym poczęstunkiem.
Wszyscy z wielkim apetytem zjadali grillowane kiełbaski, chleb pieczony przez gospodarzy oraz degustowali pyszną herbatę z domowymi sokami.

Dzięki gospodarzom, którzy stworzyli przemiłą atmosferę podczas naszego pobytu wrażenia z wizyty w Zielonym Gaju z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.