DWA DNI W PIĘKNYCH MIASTACH…

      Możliwość komentowania DWA DNI W PIĘKNYCH MIASTACH… została wyłączona

W dniach 06-07 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami: Wioletą Setlak-Wojtas, Joanną Janik-Kitą i Jarosławem Machynią uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Kazimierza Dolnego.
W Sandomierzu mieli okazję zobaczyć m.in. Bramę Opatowską, ratusz, Dom Długosza. Zwiedzili także Podziemną Trasę Turystyczną, a przy okazji na chwilę odetchnęli od upałów.
Zmęczeni pozwolili sobie na krótki relaks: był czas na lody, regionalne specjały czy zakup pamiątek.
Po intensywnym dniu wszyscy udali się na nocleg do hotelu. Obiadokolacja i relaks w ogrodzie na szczęście dodały uczniom sił – zatem nocnych rozmów „nie było końca”.

Następnego dnia, po śniadaniu i wykwaterowaniu, wszyscy stawili się przed autokarem, by dotrzeć do Kazimierza Dolnego. Razem z przewodnikiem cała grupa udała się do wąwozu Korzeniowy Dół. Urok tego miejsca zapewne pozostanie w pamięci na długo.
Ale nie tylko wąwóz robił wrażenie… Baszta, Kamienica Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, kościół farny, to równie piękne miejsca na trasie wycieczki.
Nie był to ostatni punkt zwiedzania… Aby zobaczyć całą panoramę miasta, uczniowie wyszli na Górę Trzech Krzyży. Tam zrobili piękne zdjęcia i odpoczęli w cieniu drzew.

Późnym popołudniem udali się w drogę powrotną z myślą, że jeszcze do tych miejsc kiedyś powrócą.