Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023

      Możliwość komentowania Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023 została wyłączona

W czwartek 1 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023.
Pierwsi w szkole pojawili się najmłodsi, dzieci klas „0” oraz uczniowie klas I-III przybyli wraz ze swoimi rodzicami na godzinę 800, by radośnie pożegnać wakacje i powitać nowy rok. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą akademią upamiętniającą 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a w drugiej części będącą radosnym powitaniem szkoły po wakacyjnej przerwie.

Po obejrzeniu części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy VII, głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie powitała zebranych i rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023. Po tej ofcjalnej części dzieci i uczniowie spotkali sie z wychowawcami.Następnie o godzinie 1000 cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy św. w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej, podczas której Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik modlił się za wszystkich zebranych uczniów oraz ich rodziców, a także nauczycieli i pracowników szkoły.

Gdy nabożeństwo dobiegło końca, uczniowie starszych klas udali sie do szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii, upamietniając w ten sposób tragiczne wydarzenia historyczne z przeszłości naszej Ojczyzny-wybuch II wojny światowej. Podobnie jak młodsi koledzy również radośnie powitali rozpoczynający się nowy rok szkolny. Odbyli spotkanie z wychowawcami w klasach, by omówić ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią, a także uzyskać informacje związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

W ten sposób rozpoczęliśmy wspólną wędrówkę przez kolejne dziesięć miesięcy roku szkolnego, wypełnioną pracą, nauką i zabawą. Życzymy Wszystkim wytrwałości i życzliwości na każdy dzień tej wspólnej drogi.