„Gdzie zmysły prysły” – spotkanie autorskie z Kariną Gamoń w bibliotece w Siekierczynie

      Możliwość komentowania „Gdzie zmysły prysły” – spotkanie autorskie z Kariną Gamoń w bibliotece w Siekierczynie została wyłączona

Każdy z Was się czegoś boi,
Czasem w kącie stoi,
Może boi się ciemności,
Może nieproszonych gości.
Ktoś się boi też lekarzy,
A ktoś inny też bandaży.
Jedni boją się zastrzyków….(Karina Gamoń)

A my czego się boimy: lekarzy, bandaży czy zastrzyków?
Ale, czy aby na pewno mamy się  kogo i czego bać? Odpowiedź jest trudna, ale jeśli spojrzymy na gościa, który 16 listopada 2022 r. zawitał do naszej biblioteki, staje się ona łatwiejsza.
I niektórych może ona zadziwić.
Biblioteka w Siekierczynie miała bowiem niezwykły zaszczyt i szczęście  gościć w swoich progach Karinę Gamoń – autorkę tomików wierszy dla dzieci: „Szpitalny domek”, „Fabryka w ciele tyka” oraz „Gdzie zmysły prysły”, a zarazem położną ze Szpitala Powiatowego w Limanowej.
W spotkaniu z Panią Kariną Gamoń w bibliotece w Siekierczynie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego Oa i Ob ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie  wraz z opiekunkami Panią mgr Małgorzatą Koszyk i  Panią  mgr Joanną Sławek.
Na początku nasz gość opowiadał dzieciom o pracy, którą wykonuje na co dzień oraz o tym, skąd czerpie pomysły na wiersze. Autorka czytała utwory i pokazała ilustracje zamieszczone w książce. W dalszej części dzieci miały okazję samodzielnie zobaczyć, na czym polega praca w szpitalu: bandażowały rany, mierzyły ciśnienie, słuchały bicia serca, dowiedziały się jak zakłada się kroplówkę i mogły z bliska obejrzeć przyrządy używane w pracy w szpitalu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które z uwagą słuchały tego, co miała do powiedzenia pani Karina.
Dziękujemy z całego serca za możliwość udziału przedszkolaków w spotkaniu autorskim z Kariną Gamoń.