W świątecznym nastroju…

      Możliwość komentowania W świątecznym nastroju… została wyłączona

22 grudnia 2022 roku społeczność naszej szkoły została wprowadzona w świąteczny nastrój poprzez udział w uroczystej akademii. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie klasy ósmej zaprezentowali się nietypowo, bo w zabawnym spektaklu obrazującym odwieczną walkę dobra ze złem. Anioły robiły wszystko, by rozweselić zatroskanego złym zachowaniem  ludzi Archanioła i umożliwić przyjście na świat Zbawiciela. Tymczasem diabły, pod przywództwem Lucyfera, starały się zniweczyć plany aniołów – w tym celu dopuściły się nawet kradzieży żłóbka, w którym miał zostać położony mały Jezus. Dobro jednak zawsze zwycięża, więc i tym razem wzięło górę nad złem.

Całość przedstawienia uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów: Mariki Wojtas- wiolonczela, Jadwigi Biernat- flet, Michała Pałki, Franciszka Boruckiego- klarnet, Antoniego Tobiasza- akordeon, Oliwii Tokarczyk, Jagody Król- wokal.

Nad przygotowaniem części artystycznej czuwały panie: mgr Monika Płachta oraz mgr Joanna Janik-Kita.

Po przedstawieniu pani Dyrektor Józefa Setlak podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i złożyła serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne. Następnie, w radosnym świątecznym nastroju i z kolędą na ustach, wszyscy uczniowie udali się do swoich sal, by tam podczas klasowych wigilii łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia.