Wycieczka przedszkolaków do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu.

      Możliwość komentowania Wycieczka przedszkolaków do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. została wyłączona

6 czerwca 2024 roku dzieci oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Koszyk i panią Joanną Sławek wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu.

Po przybyciu na miejsce zobaczyliśmy urokliwe miejsce z pięknym krajobrazem dookoła. Przywitała nas pani gospodyni, która oprowadziła nas po wiosce, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Zobaczyliśmy kilka pięknie malowanych tipi, szałas potu i wiele ręcznie wykonanych przedmiotów charakterystycznych dla Indian. Rozległy teren sprzyjał dobrej zabawie. Przedszkolaki z chęcią brały udział w indiańskich grach i zabawach. Najbardziej podobało im się strzelanie z łuku. Na warsztatach rękodzielniczych wykonały dla siebie amulet, a na warsztatach muzycznych poznały ciekawe, rzadko spotykane instrumenty oraz nauczyły się krótkiej indiańskiej piosenki. Po zakończonej zabawie częstowaliśmy się kiełbaską pieczoną na ognisku oraz zakupiliśmy pamiątki w sklepiku ze szczyrzyckiej Eko Farmy.

Wyjazd udał się znakomicie. Wszystkim humor dopisywał. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni pożegnaliśmy to wyjątkowe miejsce i wróciliśmy do szkoły. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.