Mam 6 lat chcę poznawać świat – idę do szkoły.

      Możliwość komentowania Mam 6 lat chcę poznawać świat – idę do szkoły. została wyłączona

Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym o zapisaniu dziecka do pierwszej klasy decydują rodzice. By jak najwięcej z nich dowiedziało się na czym polega edukacja w pierwszej klasie, w naszej szkole dzieci przedszkolne uczestniczą we wszystkich imprezach, uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Razem z dziećmi szkolnymi biorą udział w wycieczkach i konkursach.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas I – III, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej o rok wcześniej brali udział w konkursie „Mam 6 Lat”. Prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów zostały wysłane do Kuratorium Oświaty.

W naszej szkole zorganizowano dni otwarte dla rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaków i ich rodziców gościliśmy na zajęciach otwartych w klasie pierwszej. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach muzycznych, rytmicznych oraz zajęciach z edukacji przyrodniczej, plastycznej, polonistycznej i matematycznej razem z uczniami klasy pierwszej. Aktywnie włączały się w przebieg zajęć, układały, rysowały, odwzorowywały, śpiewały, grały na instrumentach muzycznych. Na ich buziach widać było radość. Rodzice z wielkim przejęciem obserwowali zaangażowanie i pracę swoich pociech. Widać było, że byli dumni z ich poczynań.
Zajęcia z dziećmi klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego przeprowadziła Pani mgr Monika Płachta. Na zajęciach obecna była dyrektor szkoły mgr Józefa Setlak.
Dyrektor szkoły mgr Józefa Setlak zachęciła rodziców do zapisania swoich dzieci do klasy pierwszej o rok wcześniej. Podkreśliła, że szkoła bardzo dobrze wpływa na rozwój umysłowy, uczuciowy i społeczny dostarczając właściwych bodźców, które mobilizują dziecko do wysiłku. W naszej szkole w obecnej klasie pierwszej pięciu uczniów rozpoczęło edukację o rok wcześniej. W szkole radzą sobie bez problemu, są zadowoleni, pogodni, uśmiechnięci i ciekawi świata. Chętnie chodzą do szkoły i nie mają problemu z funkcjonowaniem w grupie. Myślę, że rodzice podejmą właściwą decyzję kierując się przede wszystkim dobrem dziecka oraz jego właściwym rozwojem.