Uroczyste obchody 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Możliwość komentowania Uroczyste obchody 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja została wyłączona

W bieżącym roku 3 maja delegacja uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym, reprezentująca całą społeczność szkolną, wzięła udział w uroczystych obchodach 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Delegacja uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystej mszy św. odprawionej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie oraz w procesji z pocztem sztandarowym. W ten sposób uczciliśmy ten szczególny dzień – rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To jedno z najważniejszych świąt narodowych Polaków, które upamiętnia niezwykle ważne wydarzenia z historii naszego narodu. Stało się ono symbolem troski Polaków o Ojczyznę oraz jest wyrazem mądrości i patriotyzmu naszych przodków, którzy chcieli uchronić Rzeczpospolitą przed kolejnymi rozbiorami. Chociaż po piętnastu miesiącach targowiczanie obalili postanowienia Konstytucji 3 Maja, to już na zawsze historia zapisała te wydarzenia na kartach dziejów naszej Ojczyzny

Współcześni powinni nie tylko kultywować pamięć o tych niezwykle istotnych wydarzeniach, ale także oddawać hołd minionym pokoleniom, walczącym o wolność Polski. To także kolejna lekcja historii dla młodych pokoleń, a w tym dla naszych uczniów.