XVI WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY”

      Możliwość komentowania XVI WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY” została wyłączona

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły licznie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym oraz Komputerowym: „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”. Od wielu lat organizatorem tego konkursu jest Zespół Szkół w Zębie, najwyżej położonej wsi w Polsce. Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin, Parafia św. Anny w Zębie oraz Związek Podhalan. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata, propagowanie wartości chrześcijańskich jak również rozwijanie zdolności literackich, plastycznych i multimedialnych. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie literackim, plastycznym i komputerowym. W konkursie literackim i plastycznym szkoła mogła przysłać po 4 prace z każdej kategorii wiekowej, a w konkursie komputerowym po 3 prace z każdej kategorii wiekowej. W tym roku również nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy.

KONKURS PLASTYCZNY
Na konkurs wpłynęły 103 prace w kategorii klas I-III SP oraz 169 prac w kategorii klas IV-VI. Wybrano najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyznano uczniom z naszej szkoły:
klasy I-III
I miejsce – Anita Hybel z klasy I – opiekun p.Stanisława Borucka
wyróżnienie – Alicja Hebda z klasy III – opiekun p.Zdzisława Zoń
wyróżnienie – Dominika Młynarczyk z klasy II – opiekun p.Monika Płachta
wyróżnienie – Anna Hybel z klasy I – opiekun p.Stanisława Borucka

klasy IV-VI

wyróżnienie – Martyna Hybel z klasy VI – opiekun p.Małgorzata Koszyk

KONKURS KOMPUTEROWY
Rysunek w programie Paint dla szkoły podstawowej – klasy I-III.
Na konkurs wpłynęło 46 prac, z których wybrano i nagrodzono tylko 6 prac, w tym 2 z naszej szkoły.
I miejsce – Justyna Saczka z klasy III – opiekun p.Zdzisława Zoń
wyróżnienie – Patrycja Biernat z klasy III – opiekun p.Zdzisława Zoń

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 03.06.2017 r. w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie.
Serdeczne gratulacje!!!