Wycieczka do Wrocławia

      Możliwość komentowania Wycieczka do Wrocławia została wyłączona

Wczesnym rankiem 12 czerwca uczniowie klas IV-VII wyruszyli na dwudniową wycieczkę do stolicy Dolnego Sląska – Wrocławia. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Starego Miasta z pięknymi kolorowymi kamieniczkami. Zobaczyli późnogotycki Ratusz, Plac Solny oraz Stare Jatki, gdzie od średniowiecza przez całe stulecia działały zakłady rzeźnicze i sklepy z mięsem. Dzisiaj znajdują się tam rzeźby kozy, świni, koguta, gęsi z jajkiem, królika i cielaczka wzbudzające zainteresowanie turystów, którzy obdarzają je czułościami i chętnie się z nimi fotografują.
Następnie zwiedzili najstarszą część Wrocławia – Ostrów Tumski z Katedrą wybudowaną w stylu gotyckim. A
trakcją turystyczną tej części Wrocławia jest Most Tumski znajdujący się między Wyspą Piaskową a Ostrowem. Od kilkunastu lat zakochani wieszają na nim kłódki, symbolizujące trwałość ich miłości.
Kolejnym punktem programu wycieczki była Panorama Racławicka
jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można wielkie malowidło, które ,,przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas, a przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Późnym popołudniem udali się na obiadokolację i do hotelu.
Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Hydropolis – Centrum wiedzy o wodzie, które jest atrakcją Wrocławia dla osób w każdym wieku. Hydropolis
to doskonała prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.
Następnie wszyscy udali się do Afrykarium, które jest największą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. W Afrykarium powstało także formikarium, czyli dom dla mrówek żniwiarek. Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego.
Późnym popołudniem, pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do Siekierczyny.