Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

      Możliwość komentowania Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” została wyłączona

W październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. Pasję czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Konkurs zorganizowała sieć sklepów Biedronka z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków pod tytułem „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Do szkoły przekazano bezpłatne zestawy książek, pomocy dydaktycznych oraz maskotki Gangu Słodziaków. Wszyscy uczniowie klas I-III musieli codziennie czytać głośno przez co najmniej 10 minut fragment dowolnej lektury, za co otrzymywali naklejki, które wklejali do mini-albumów. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu było zebranie przez dziecko 21 naklejek.
W szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z udziałem zaproszonych gości – Pani Dyrektor i Rodziców, którzy czytali głośno dzieciom fragmenty książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie uczniowie przystąpili do wykonania pracy konkursowej dotyczącej dalszych przygód Gangu Słodziaków. Każda klasa miała inne zadania do wykonania: klasa I rysowała swoje historie, klasa II tworzyła komiksy, a klasa III pisała krótkie opowiadania i je ilustrowała.

Czekamy teraz z niecierpliwością na ogłoszenie wyników konkursu, w którym zwycięskie klasy otrzymają dofinansowanie na zakup księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 złotych oraz nagrody indywidualne dla uczniów.