Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie

      Możliwość komentowania Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie została wyłączona

3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie było bardzo wesoło i głośno – obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu nie było lekcji – wszystkie dzieci świętowały. Cała uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkoły i boisku szkolnym. Dzięki życzliwości Pana Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej oraz Pani Komendant Powiatowej Policji w Limanowej przed szkołą zjawiły się dwa samochody strażackie, samochód ratownictwa oraz samochód policji. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji oraz pokazach organizowanych przez strażaków i policjantów. Była to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim doskonała forma promowania bezpiecznych zachowań wśród uczniów, bezpieczeństwa na drodze.
Nasi uczniowie w tym dniu mogli sprawdzić się ze znajomości przepisów ruchu drogowego – rozwiązując interaktywne testy na komputerach, zdać praktyczną część egzaminu i zdobyć kartę rowerową. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie otrzymali piękne odblaskowe kamizelki oraz odblaski. Pogoda w tym dniu szczególnie dopisała. Słońce mocno grzało opalając wszystkich „na czerwono”. Ochłodą dla uczestników była woda podczas pokazów strażackich.
W organizację uroczystości włączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, Caritas Parafialny, którzy zadbali o wiele atrakcji dla każdego dziecka. Były rozgrywki w piłkę, konkursy, malowanie twarzy. Nie zabrakło smakołyków, wspaniałego poczęstunku, lodów, ale przede wszystkim nie brakowało radości i uśmiechu. Każde dziecko na zakończenie świętowania otrzymało paczkę z upominkami, którą ufundowali: firma Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Pan Tomasz Pałka sołtys wsi, Pan Marek Borucki radny wsi. Firma TYMBARK ufundowała wszystkim dzieciom soczki, a Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego piękne odblaski.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości – Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie z Naczelnikiem Rafałem Boruckim, Firmie Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Firmie TYMBARK, CARITAS Parafii Siekierczyna, rodzicom, radnemu, sołtysowi naszej wsi, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowanie za wspaniałą zabawę i radość, jaką sprawili naszym dzieciom w dniu ich święta. Wszystkim dzieciom życzymy wielu takich dni.