ODKRĘCAMY, ZBIERAMY – POMAGAMY!

      Możliwość komentowania ODKRĘCAMY, ZBIERAMY – POMAGAMY! została wyłączona

W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorego Krystiana. Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w akcję pokazało nam, że razem możemy naprawdę dużo zdziałać.
Plastikowe nakrętki można było przynosić do szkoły przez ostatnie tygodnie. Dnia 7 czerwca zostały one przekazane na ręce mamy Krystianka – fundusze z przetworzonych zakrętek wspomogą dalszą rehabilitację chłopca.

Dlaczego nakrętki?
Nakrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe nakrętki czy opakowania.
Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez nakrętek łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia.

Na czym polega taka akcja?
Każdy z nas może dostarczyć dowolną ilość nakrętek do punktów zbiórki (w naszym przypadku szkoła). Plastik jest przewożony do firmy recyklingowej. Tam, za każdy kilogram przedsiębiorstwo wpłaca odpowiednią kwotę. Z zebranych środków można kupić nowy sprzęt osobom niepełnosprawnym lub dofinansować rehabilitację.

Bardzo dziękujemy za Waszą pomoc!
POMAGAJMY!