NASZA SZKOŁA ZBIERA MAKULATURĘ…

      Możliwość komentowania NASZA SZKOŁA ZBIERA MAKULATURĘ… została wyłączona

„Makulaturę zbieramy, o naszą Gminę dbamy” – to hasło konkursu proekologicznego skierowanego do uczniów szkół gminnych, którego celem jest zbiórka jak największej ilości makulatury. Organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Limanowa. Zgłosiłam naszą szkołę do konkursu. Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs to: mgr Edyta Frączek i mgr Stanisław Zoń. Zachętą do udziału w inicjatywie są nagrody przewidziane dla szkoły, która zbierze jak największą ilość makulatury.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni spośród szkół w 3 kategoriach uwzględniających liczbę uczniów danej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Każda Szkoła biorąca udział w Konkursie otrzyma dyplomy, a zwycięska szkoła z każdej grupy czek na kwotę 2.000,00 zł, z przeznaczeniem na organizację wybranej przez siebie imprezy szkolnej (np. zabawa karnawałowa, dzień dziecka, itp.).
Fundatorem nagród jest Wójt Gminy Limanowa.

Zbiórka makulatury w szkołach gminnych prowadzona będzie do 29 listopada 2019 r.
A co podlega zbiórce?
Do makulatury zaliczamy: opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, papier pakowy, torby i worki papierowe.
Bardzo ważne jest, by oddawana do ponownego przetworzenia makulatura była sucha i oczyszczona z różnego rodzaju dodatków niepapierowych, np. zszywaczy, skoroszytów, folii czy nitek oraz kleju. Bardzo ważne jest także, by nie była powleczona folią lub innym tworzywem (dlatego też np. opakowania kartonowe po sokach, mleku itp. NIE SĄ makulaturą).

Z regulaminem konkursu zapoznają uczniów nauczyciele odpowiedzialni za konkurs oraz wychowawcy klas. Wszelkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie Gminy Limanowa.
Zachęcam Wszystkich do zbiórki makulatury, która w znaczący sposób przyczyni się do ochrony środowiska.

Józefa Setlak – dyrektor szkoły