XX Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA NASZYM PATRONEM”

      Możliwość komentowania XX Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA NASZYM PATRONEM” została wyłączona

W tym roku odbyła się już XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem. Tegoroczny Konkurs odbył się pod hasłem: „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Lublinie oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.
Celem Konkursu było uczczenie beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego, upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – Papieża Polaka, ukazanie postaci świętych i błogosławionych jako wzoru do naśladowania we współczesnym świecie.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej oraz w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-IV, kl. V-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Z naszej szkoły brało w nim udział troje uczniów z klasy trzeciej: Marika Wojtas i Michał Piastusiński w kategorii literackiej oraz Julia Garwol w kategorii plastycznej.
Na Konkurs wpłynęło 283 prac, w tym 140 w kategorii plastycznej, 118 w kategorii literackiej oraz 26 w kategorii lapbook i komiks. Prace zostały nadesłane aż z trzynastu województw.

Mamy laureatów konkursu! 
Wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymali:
Marika Wojtas za wiersz pt. „To takie proste” – opiekun Zdzisława Zoń
Michał Piastusiński za wiersz pt. „Jak poznałem Kardynała” – opiekun Zdzisława Zoń

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu!