„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

      Możliwość komentowania „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka została wyłączona

Uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ogólnopolskiego projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu , którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane dla nich książki, które pomogą im zdobyć umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracjami.
Do książki została dołączona broszura dla rodziców, która jest poradnikiem, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania.

Życzymy pierwszakom sukcesów w nauce czytania!