Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

      Możliwość komentowania Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole została wyłączona

Jestem Polakiem – to znaczy, że należę do narodu polskiego
zarówno dziś jak i w wiekach ubiegłych i w przyszłości.
Jestem Polakiem i wszystko co polskie jest moje i niczego się wyrzec nie mogę.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

Są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam im lepszym jestem człowiekiem.

Słowa wybitnego Polaka i patrioty Romana Dmowskiego wskazują na nasze obowiązki względem Ojczyzny. Jednym z nich jest pamięć o Tych, którzy walczyli o wolną Polskę oraz oddali za Nią życie. Zdajemy sobie sprawę, że: ,,Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium” (Józef Piłsudski). Dlatego w naszej szkole uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby przypomnieć drogę Polaków do niepodległości uczniowie klasy szóstej i siódmej przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne uroczysta akademia odbyła się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego w dwóch grupach. Ponadto w ramach akcji „Szkoła do hymnu” o symbolicznej godzinie 1111 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.