DZIEŃ DZIECKA W OJCOWIE

      Możliwość komentowania DZIEŃ DZIECKA W OJCOWIE została wyłączona

01 czerwca 2023 roku uczniowie klasy II, III, IV i V uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa. Celem wyjazdu było poznanie krajobrazu i zabytków Ojcowa oraz zwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

O godz. 9.30 na uczestników czekał przewodnik  pod zamkiem w Pieskowej Skale.
Zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała trwało ponad godzinę. Można było obejrzeć m. in. wystawy: Przemiany stylowe w sztuce europejskiej czy Historia Pieskowej Skały.
Atrakcją była również Maczuga Herkulesa zbudowana z twardych wapieni skalistych. Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć, aby utrwalić swoją wizytę w tym jakże niezwykłym miejscu.

Następnym punktem  była piesza wędrówka Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości oraz Groty Łokietka – największej na terenie parku jaskini, składającej się z kilku korytarzy oraz dwóch dużych sal: rycerskiej i sypialni oraz dwóch mniejszych. To jedna z najbardziej znanych polskich jaskiń. Znajduje się na północno – zachodnim zboczu Chełmowej Góry na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Piękne krajobrazy zachwycały wszystkich, bo przecież Ojcowski Park Narodowy to jedna z najpiękniejszych „perełek” Małopolski!

Uczniowie, pełni wrażeń po wyjeździe, około godz. 19.00 wrócili do domów. Uczestnikami wycieczki opiekowali się nauczyciele: mgr Magdalena Janik, mgr Monika Płachta, mgr Jarosław Machynia i mgr Wioleta Setlak- Wojtas.