Zakończenie Akcji pt. „Zostań Czytelnikiem Roku” w Bibliotece w Siekierczynie

      Możliwość komentowania Zakończenie Akcji pt. „Zostań Czytelnikiem Roku” w Bibliotece w Siekierczynie została wyłączona

Znamy Czytelników Roku w Bibliotece w Siekierczynie.

5 czerwca 2023 roku dzieci klasy 0 wraz z wychowawczynią panią Małgorzata Koszyk odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Siekierczynie z powodu zakończenia Akcji pt.: „Zostań Czytelnikiem Roku”. Akcja czytelnicza, zapoczątkowana we wrześniu ubiegłego roku miała na celu wyłonić i nagrodzić najlepszych czytelników.

We wrześniu 2022 roku, podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której poznały bibliotekę, zapoznały się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania oraz zostały wprowadzone w świat książki i ilustracji. W trakcie zajęć, dzieci wysłuchały fragmentu książki Juli Donaldson „Gruffalo” oraz wykonywały portret „strasznego” tytułowego bohatera. Otrzymały również zadanie domowe, które polegało na wykonaniu ilustracji do książeczki pt.: ,,Urodziny żabki Halinki”. Wykonanie książeczki było pierwszym z warunków przystąpienia do akcji. Kolejnymi były: zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie, co najmniej jednej książki. Uczestnik za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki otrzymywał naklejkę/obrazek, które gromadził do czerwca br. Celem akcji było zachęcenie dzieci i rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem, popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz zapoznanie z ofertą bibliotek.

Należy podkreślić, że przedszkolaki przez cały rok dzielnie odwiedzały gminną bibliotekę oraz bibliotekę szkolną.

Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonały panie: Małgorzata Cięciel i Maria Trzupek. Wierzymy w to, że akcja przyniesie oczekiwane efekty i dzieci z chęcią będą wypożyczać i czytać książki.