Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      Możliwość komentowania Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 została wyłączona

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęła się 23 czerwca 2023 r. Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie o godzinie 9:30. Podczas nabożeństwa ks. Kazimierz Matusik modlił się w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli, dziękując Bogu za minione dziesięć miesięcy pracy i nauki, a jednocześnie polecał Bogu dwumiesięczny odpoczynek dzieci i nauczycieli. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał od siostry Urszuli cudowny medalik Matki Bożej, który miał chronić i przypominać o modlitwie.

Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Na samym początku uczniowie klasy VIII w przygotowanej części artystycznej żegnali nauczycieli, wychowawców i koleżanki oraz kolegów, dziękując im za wspólnie spędzony czas w szkole. Dla większości z nich to dziewięcioletni pobyt w tej placówce,gdyż swoją przygodę w tej szkole rozpoczynali w oddziale 0. Z kolei Pani Dyrektor skierowała do nich swoje przemówienie , a potem wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy z wyróżnieniem ukończyli naukę w szkole podstawowej. Po tej części Pani Dyrektor wyróżniła również uczniów pozostałych klas, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

Na zakończenie uczniowie klasy VII w przygotowanej części artystycznej, zaprezentowali echo szkolne, w którym pół żartem, pół serio przedstawili poszczególnych uczniów kończących szkołę podstawową. To radosne, ale i wzruszające pożegnanie starszych koleżanek i kolegów zakończyli życzeniami powodzenia w nowej szkole i w życiu. Potem wszyscy udali się do klas, aby odebrać świadectwa, pożegnać się i nareszcie wakacje.