Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      Możliwość komentowania Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 została wyłączona

W poniedziałek, 4 września 2023 r. o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Szkolną uroczystość poprzedziła msza św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie. Nabożeństwo sprawował ks. Kazimierz Matusik, który udzielił wszystkim błogosławieństwa na nowy rok szkolny, na czas pracy i nauki.

Nowy rok szkolny rozpoczęto uroczystą akademią, podczas której powitano wszystkich uczniów wracających z wakacji oraz grono pedagogiczne z Panią Dyrektor na czele, a także pozostałych pracowników.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewano hymn państwowy i głos zabrała Pani Dyrektor szkoły – Józefa Setlak, która powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W swoim przemówieniu zwróciła się do uczniów życząc im, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać zdolności, zainteresowania i pasje. Życzyła, aby nauka sprawiała przyjemność, a każda lekcja była przygodą, na którą się czeka. Przypomniała także wydarzenia sprzed 84 lat, kiedy to 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Zwróciła też uwagę na szczególne zachowanie bezpieczeństwa w otoczeniu szkoły, gdyż prowadzone są prace budowlane i koniecznie należy przestrzegać wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

Następnie wyprowadzono sztandar szkoły i uczniowie klasy ósmej zaprezentowali część artystyczną, w której nie tylko powitali po wakacyjnej przerwie koleżanki i kolegów, ale przypomnieli fragmenty z historii naszego narodu. Wierszami i pieśniami żołnierskimi przywołano wydarzenia sprzed 84 lat i uczczono pamięć wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Podkreślono, że to dzięki ofiarności i wielkiemu bohaterstwu naszych przodków, dzisiaj bez obaw możemy uczyć się i żyć w wolnym kraju.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zostali zapoznani z organizacją nowego roku szkolnego oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i w jej otoczeniu, w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi.