Wizyta funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej

      Możliwość komentowania Wizyta funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej została wyłączona

W dniu 22 września naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Nie obyło się również bez wielu pytań uczniów dotyczących codziennej pracy policjanta.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, a także o tym jak ważne jest korzystanie przez dzieci z fotelików samochodowych podczas jazdy. Wspomnieli również o korzyściach noszenia ubrań oraz obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu i samochodu policyjnego. Uczniowie mogli wejść do radiowozu oraz włączyć sygnał dźwiękowy.

Dzięki temu spotkaniu każdy uczeń będzie wiedział w jaki sposób należy zachowywać się na drodze, aby jego droga do domu oraz do szkoły była bezpieczna. Po wizycie funkcjonariuszy w naszej szkole osoba policjanta będzie kojarzyła się uczniom z kimś do kogo można w każdej trudnej sytuacji zwrócić się o pomoc.