Sukces Grupy Kolędniczej z Szopką z naszej szkoły

      Możliwość komentowania Sukces Grupy Kolędniczej z Szopką z naszej szkoły została wyłączona

Nasza szkoła brała udział w XXV Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa. W bieżącym roku przegląd odbył się po raz pierwszy w wersji online.
Nagrania z programami kolędniczymi przysłało siedem grup: dwie grupy dziecięce, dwie młodzieżowe oraz trzy grupy dorosłe.
Zgodnie z tradycją w grupach mogą występować wyłącznie chłopcy i mężczyźni. Grupy prezentują programy zgodne z tradycją kolędowania w regionie, z którego pochodzą – odpowiedni strój, rekwizyty, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

26 stycznia 2021 roku komisja artystyczna w składzie:
– Marta Smólczyńska – Główny specjalista ds. edukacji, sztuki ludowej i rzemiosła w MCK „Sokół” w Nowym Sączu;
– Aleksander Smaga – Główny specjalista ds. muzyki w MCK „Sokół” w Nowym Sączu
– Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji w Urzędzie Gminy Limanowa dokonała oceny prezentacji grup kolędniczych nadesłanych na XXV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa.

W kategorii grup dziecięcych I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500,00 zł przyznano Grupie Kolędniczej z Szopką ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie.
W skład grupy wchodzą: Fabian Daniel, Michał Pałka, Tomasz Smaga i Jakub Szewczyk.

Grupa została zakwalifikowana na 24. Ogólnopolskie Spotkania Dzieci i Młodzieży PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, które również odbędzie się w wersji online.

Kolędników przygotowały panie: Monika Płachta i Wioleta Setlak-Wojtas.
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.