Ślubowanie klasy pierwszej

      Możliwość komentowania Ślubowanie klasy pierwszej została wyłączona

W naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na członków społeczności szkolnej.
Pani Dyrektor powitała uczniów klasy pierwszej, życząc im wielu radosnych chwil w szkole, sukcesów w nauce i wzorowego zachowania.
Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Janik – wykazali się zdobytymi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi.
Ze względu na sytuację jaka aktualnie panuje na całym świecie, a mianowicie pandemii jaką wywołał wirus COVID – 19 uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności wyłącznie Pani dyrektor oraz swojej wychowawczyni. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego z nich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie.
Z okazji tej doniosłej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz upominki ufundowane przez rodziców, Gminę Limanowa, firmę Mola, Orange oraz Elektret.
W związku, że nasza szkoła bierze udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania skierowana jest do uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z książką i czytaniem. W skład wyprawki czytelniczej, którą otrzymał każdy pierwszoklasista wchodzi: książka „Pierwsze abecadło”, broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet – plakat z literami do wycięcia. Mamy nadzieję, że ta wyprawka czytelnicza zapoczątkuje u uczniów zwyczaj wspólnego, rodzinnego spędzania czasu z książką i rozbudzi pasje czytelnicze.