Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania Święto Niepodległości została wyłączona

Dnia 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli – w 1918 r. stało się wolne i suwerenne. W roku bieżącym mija 93 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej historii. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pana mgr Jarosława Machyni przygotowali apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska. W dniu 11 listopada mieliśmy również możliwość uczestniczenia w uroczystej środowiskowej „Wypominki Narodowe” połączonej z uroczystą mszą świętą, którą odprawił Ks. mgr Marian Cebula – proboszcz naszej parafii. W wydarzeniu tym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym, nauczyciele oraz wielu mieszkańców naszej wsi. Całą uroczystość uświetnił występ zespołu – „Szkółka Małego Śpiewu Liturgicznego – Siekierczyna 2011” który wykonał piękne pieśni patriotyczne związane z obchodami Święta Niepodległości. Pomysłodawcą założenia scholi jest Ks. Prałat mgr Marian Cebula, a kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach pani mgr Barbary Sokołowskiej i pana mgr Mieczysława Sokołowskiego. Była to prawdziwa lekcja historii.