Wycieczka do Bazy Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz”

      Możliwość komentowania Wycieczka do Bazy Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” została wyłączona

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami brali udział w trzydniowej wycieczce krajoznawczo turystycznej do Bazy Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej. Baza ta jest częścią Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego w Krakowie. Działa jako placówka oświaty. Położona jest w atrakcyjnym otoczeniu leśnym na zboczu góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspowym.
W pierwszym dniu pobytu wspólnie kibicowalismy naszym piłkarzom na meczu otwarcia Euro 2012 Polska – Ukraina. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, gdy Polacy prowadzili z Grecją1:0, jednak po wyrównującej bramce – remis musiał nas zadowolić.
W kolejnych dniach uczestnicy wycieczki mieli okazje poznać historię tego ośrodka, oraz leśną ścieżkę edukacyjną Lubogoszcz – oznaczoną żółtymi trójkątami, prowadzącą nas przez jodłowy gospodarczy drzewostan nasienny, prezentując na 10 przystankach najważniejsze zagadnienia z dziedziny leśnictwa. Cała trasa, którą wspólnie przeszliśmy ma 2 km długości i osiąga w najwyższym punkcie 646 mnpm. Na trasie mieliśmy okazję podziwiać piękny stary las, poznać sposoby pielęgnacji lasu, walki ze szkodnikami, uczyć się rozpoznawać różne gatunki drzew, a także spotkaliśmy dwa razy piękne salamandry plamiste, które dosyć licznie tam występują.
Uczestnicy wycieczki na pewno miło wspominają również organizowane tam konkursy piosenki i tańca, a także rozgrywki sportowe, wspólną dyskotekę i ognisko z pieczoną kiełbaską. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Organizatorzy wycieczki:
J. Setlak, M. Zoń, Z. Zoń, S. Zoń.