223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, Dzień Ziemi

      Możliwość komentowania 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, Dzień Ziemi została wyłączona

3 maja 1791 r. uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja naszego kraju została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788 r. W tym roku obchodzimy 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji.
Z tej okazji 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V.
Obecni na apelu mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii, która przeniosła ich w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte ważne wydarzenia.
Uczniów przygotował mgr Jarosław Machynia.

W tym samym dniu uczniowie kl. VI z okazji ,,Światowego Dnia Ziemi” zaprezentowali zebranym jak każdy z nas może pomóc naszej planecie.
Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku na świecie, a od 1990 roku również w Polsce, zawsze 22 kwietnia. Głównym zadaniem tego święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody ufundowane przez OSP w Siekierczynie dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w OTWP.