Odblaskowe spotkanie z policjantami

      Możliwość komentowania Odblaskowe spotkanie z policjantami została wyłączona

29 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie ubrani w kamizelki odblaskowe uczestniczyli w spotkaniu z policjantami: Oficerem Prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej asp. Stanisławem Piegzą i st. sierż. Jolantą Mól. Spotkania zostały podzielone na dwie grupy: dla klas młodszych oraz starszych.
W pierwszym spotkaniu ze st. sierż. Jolantą Mól uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania ich. Pani policjantka uczuliła także uczniów, aby zawsze pamiętali o foteliku i zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniała, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Z grupą starszych uczniów klas IV –VI uczestniczył asp. Stanisław Piegza. Podczas spotkania pan policjant przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa: w ruchu drogowym – w drodze do i ze szkoły i prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec spotkania pan policjant zaprosił uczniów do zwiedzenia radiowozu, co wywołało ogromną radość.
Po pożegnaniu policjantów wszyscy udali się na świetlice, gdzie prezentowane były prace plastyczne uczniów biorących udział w konkursie o tematyce związanej z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej zaprezentowali wiersze i piosenki o prawidłowym zachowaniu się na drodze. Potem uczniowie wszystkich klas zostali uwiecznieni na ,,odblaskowych” zdjęciach. Na zakończenie Pani Dyrektor Józefa Setlak podziękowała wszystkim angażującym się w konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”.