Wycieczka do Warszawy

      Możliwość komentowania Wycieczka do Warszawy została wyłączona

W tym roku szkolnym uczniowie klas starszych wybrali się w maju na dwudniową wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Jest to jeden z największych ogrodów dachowych w Europie. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Czekało tutaj na nas mnóstwo niezwykłych zjawisk i eksponatów. Chwile spędzone w Centrum dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji, wspaniałych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Następnie zwiedzaliśmy Stadion Narodowy – dla niektórych główny punkt programu – gdzie przeszliśmy trasą piłkarską, zobaczyliśmy szatnie piłkarskie, siedzieliśmy na ławce rezerwowych, na koniec weszliśmy na płytę stadionu.
Po tak bogatym programie zwiedzania w pierwszym dniu udaliśmy się w końcu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

W kolejnym dniu wycieczki, po śniadaniu rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta: między innymi Zamek Królewski, ul. Świętojańską, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta. Zobaczyliśmy najwęższą kamienicę oraz najkrótszą ulicę w Warszawie.Byliśmy też pod Pomnikiem Małego Powstańca. Następnie zwiedzaliśmy Krakowskie Przedmieście: Pałac Prezydencki i pomnik Adama Mickiewicza. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jadąc Traktem Królewskim mogliśmy oglądać: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Następnie zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie: min. Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnie oraz Pomniki: Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza.

Późnym popołudniem, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Siekierczyny.