Małopolska Noc Naukowców 2019

      Możliwość komentowania Małopolska Noc Naukowców 2019 została wyłączona

Wydarzeniem o zasięgu wojewódzkim jest Małopolska Noc Naukowców , która odbywa się co roku w ostatni piątek września. W tej imprezie, pod opieką nauczyciela fizyki pani Lucyny Pazdur oraz matematyki pani Marii Zoń, uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W budynku Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej – Wydział Techniczny w Nowym Sączu oglądali : działania układów sterowania pneumatycznego, w których wykorzystywana jest energia sprężonego powietrza; układy sterowania silnikami elektrycznymi; pokaz działających systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli; pokazy doświadczeń fizycznych – z ciekłym azotem; pokazy współczesnych elementów techniki samochodowej, której działanie opiera się na dedykowanych systemach mikroprocesorowych.

Młodzież uczestniczyła również w wykładzie „Iluzje optyczne i triki filmowe”, ilustrowanym ciekawymi przykłady optycznych iluzji, sposób w jaki mózg rekonstruuje obraz i dlaczego „daje się oszukać”. Prezentacja zawierała także kilka trików z branży filmowej.

Na koniec wszyscy wytężali umysły na warsztatach dot. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzonych przez pracowników Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.