Dobro zawsze wraca… „Razem na święta”

      Możliwość komentowania Dobro zawsze wraca… „Razem na święta” została wyłączona

Te piękne słowa Jasona F. Wrighta „Darowane dobro zawsze powraca” stały się inspiracją działań Samorządu Szkolnego. Czynienie dobra to jedno z zadań programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły. Święta uświadamiają nam ilu wokół nas jest ludzi potrzebujących. To właśnie my uczniowie wiemy, że zawsze co dajesz światu wraca do ciebie. Pragniemy się podzielić dobrym słowem, gestem, lub tym co posiadamy. Nic nie sprawia większej radości niż widok uśmiechniętego człowieka.
W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej i z potrzeby serca, nasza szkoła aktywnie włączyła się w tegoroczną edycję akcji „Razem na Święta”. Celem tego przedsięwzięcia było wsparcie osób potrzebujących poprzez różnorodne działania, zainicjowane przez Samorząd Szkolny. W ramach akcji uczniowie na zajęciach świetlicowych samodzielnie wykonali kartki Bożonarodzeniowe z pięknymi świątecznymi życzeniami. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem Samorządu Szkolnego udali się do domów byłych nauczycieli emerytów oraz pracowników obsługi, aby spotkać się z nimi i złożyć najserdeczniejsze życzenia przekazując jednocześnie kartki świąteczne.
Cała społeczność szkolna włączyła się także w powiatową akcję zbiórki słodyczy i artykułów piśmienniczych „Dobro zawsze wraca”, której celem była pomoc osobom z niepełnosprawnością. Samorząd szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali loterię fantową oraz ciastkowy kiermasz na cele charytatywne. Przekazali zebrane dary w postaci słodyczy, materiałów piśmienniczych i dekoracyjnych, a także dodatkowo wsparli akcję przekazując przysłowiową „złotówkę”.
Działania organizowane przez Samorząd Szkolny miały na celu uwrażliwienie wszystkich uczniów na potrzeby innych. W tej czy innej postaci dobro, którym się podzielisz, wróci do ciebie, czasem zupełnie w inny sposób, niż się tego spodziewasz.